همه چیز درباره ی بیت کوین

تاریخچه و اطلاعات درباره ی بیت کوین

با گسترش یافتن دنیای ارز دیجیتال همه ی مردم کمابیش اطلاعاتی درباره ی آن ها دارند وحداقل یک بار کلمه بیت کوین به گوششان خورده.

تمام پول‌هایی که همه ما از آنها استفاده می‌کنیم مانند ریال، دلار، یورو و … همگی توسط یک کشور و دولت برای استفاده مردم به وجود آمده و کاملا نظارت شده است.بیت کوین یکی از ارزهای دیجیتال است که به صورت غیرمتمرکز کنترل می‌شود و هیچ نهاد مرکزی مدیریت آن را به عهده ندارد.

بیت کوین یک واحد واقعی و قابل لمس ندارد و تماما به صورت دیجیتالی و کدهای کامپیوتری است. ممکن است از خود بپرسید پس این پول چه ارزشی دارد؟ این پول از طریق به رسمیت شناختن مردم و استفاده از آن توسط مردم، در میان مردم و ملت ها ارزشمند میشود.

بلاک چین چیست؟

اگر قرارباشد بیت کوین یک ارز دیجیتال رسمی شناخته شود، پس باید محل امنی برای نگهداری آن وجود داشته باشد. ساتوشی ناکاموتو بلاک چین را برای این کار طراحی کرد.

بلاک چین یک شبکه غیرمتمرکز است که توسط مردم اداره می شود و تمام بیت کوین ها و معاملات آن در این شبکه ذخیره می شوند. بلاک چین به دلیل ساز و کاری که دارد و از آنجا که در آن از رمزنگاری استفاده شده، از امنیت بسیار زیادی برخوردار است.

ماینرچه کسی است؟

به افرادی که به شبکه بیت کوین سرویس می دهند و تراکنش ها را تایید می کنند، ماینر (miner) گفته می‌شود. استخراج‌کننده‌ها در قبال کاری که انجام می‌دهند، مقدار خاصی بیت کوین پاداش می‌گیرند که در حال حاضر این تعداد ۱۲.۵ عدد می باشد.

آیا بیت کوین آینده ای درخشان خواهد داشت؟

همان گونه که امروزه کمتر از پول نقد استفاده می شود واستفاده از کارت های بانکی رواج پیدا کرده، می توان متوجه شد که دنیا به سمت دیجیتالی شدن گام بر می دارد و بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در این زمینه نقش بزرگی را ایفا می کنند. پس امکان زیادی دارد که بیت کوین بتواند جایگزین پول رسمی شود و آینده ی درخشانی داشته باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن