پیش از طراحی سایت باید چه اقداماتی انجام دهیم؟

کارهایی که باید قبل از طراحی سایت انجام دهیم

طراحی سایت یکی از کارهایی است که اصول زیادی برای بازدهی خوب دارد که در این مطلب قصد داریم این اصل ها را به شما معرفی کنیم.

پیش از طراحی سایت باید چه اقداماتی انجام دهیم؟

1-نوع وبسایت خود را مشخص کنید

مهمترین قدم برای شروع طراحی سایت این است که نوع و کاربری سایتتان را باید مشخص نمایید.

الف) وب سایت های شرکتی
سایت های شرکتی، سایت هایی هستند که به معرفی خدمات یا محصولات یک شرکت می پردازند و در کنار آن می توانند بخش های مقالات و اخبار شرکت و مجموعه را نیز مدیریت کنند.

ب)  فروشگاه های اینترنتی
طراحی فروشگاه اینترنتی برای فروش یک کالا انجام می شود.یک سایت فروشگاهی حتی الامکان باید  دارای درگاه پرداخت آنلاین باشد.

یک فروشگاه اینترنتی باید دارای امکانات بیشتری نسبت به وب سایت های شرکتی باشد.یک سایت فروشگاهی علاوه بر امکانات سایت شرکتی دارای سبد خرید ، امکان مقایسه بین محصولات ، فیلترگذاری بین محصولات مختلف و امکانات مختلف دیگری است.

ج) وب سایت های تخصصی
وب سایت های تخصصی برای یک کسب و کار خاص یا برای یک هدف خاص طراحی می شوند. طراحی این سایت ها باید به گونه ای باشد که مهمترین اهداف مورد درخواست را در نظر بگیرد و تمام نیازهای مربوط به آن را برطرف کند.

2-مشتریانتان را در نظر بگیرید

مرحله بعدی پیش از طراحی سات، تحقیق و آگاهی در مورد مشتریانتان است..دسته های مختلفی ازمشتریان برای طراحی سایت وجود دارند که شامل:
– ماداران و پدران
– زنان
– مردان
– سالمندان
– دانش آموزان یا دانشجویان
– مدیران و صاحبان کسب و کار
– عموم افراد جامعه
– و..

Customer

3-امکاناتتان را بسنجید

پیش از طراحی سایت ، در مورد امکاناتی که میتواند شما را آسان تر به هدفتان برساند و امکاناتی که میتواند برای مشتریانتان ایده آل باشد تحقیق کنید.

طراحی سایت

4-میزان بودجه تان را مشخص کنید

تعیین بودجه برای طراحی سایت به شما برای نتیجه رسیدن بهتر بسیار کمک می کند. اگر مقدار بودجه ای که برای طراحی وب سایت در نظر میگیرید کمتر از 2.000.000 تومان باشد ، قادر نخواهید بود یک وب سایت حرفه ای طراحی کنید.در این مواقع بهتر است سراغ وب سایت های CMS آماده یا قالب آماده مانند وردپرس و جوملا و… بروید که البته باید بدانید مشکلات زیادی به همراه خود دارند.

بودجه طراحی سایت

5-تحقیق درباره ی شرکت طراحی سایت 

این بخش  مهمترین قسمت طراحی سایت است.معمولا بیشترین مشکلات در روند طراحی سایت در این مرحله اتفاق می افتد و افراد معمولا شرکت های طراحی سایت خوب و بد را از هم تشخیص نمی دهند. روش هایی برای شناسایی شرکت های طراحی سایت وجود دارد که شامل:

– بررسی نمونه کارهای شرکت طراحی سایت
– تماس با تعدادی از مشتریان شرکت طراح و پرسش در مورد رضایتمندی آنان
– ملاقات حضوری با مسئولان شرکت طراحی سایت
– بررسی سبک طراحی ها و همچنین دقت در وب سایت خود شرکت طراح
– مطالعه مطالب و مقالات نوشته شده در سایت شرکت طراحی

شرکت طراحی سایت
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن