آشنایی با کاربردهای خارق العاده ی اتریوم

اتریوم چه کاربردهایی دارد؟

شبکه ی اتریوم شبکه ای بلاک چینی است که با آن می‌توان کارهایی خاصی انجام داد که هیچ شبکه ی بلاکچین ای شاید نتواند این کار ها را انجام دهد. در این مطلب میخواهیم شمارا با کاربردهای خارق العاده ی اتریوم در دنیای تکنولوژی آشنا کنیم.

آشنایی با کاربردهای خارق العاده ی اتریوم
۱. افزایش کیفیت خدمات مالی بانک ها

نظام اقتصادی دنیا بر پایه تراکنش‌های انجام گرفته است و پلتفرم اتریوم قصد دارد تا این نظام را کاملا تغییر دهد. در قراردادهای هوشمند اتریوم، امکان ایجاد چنین تغییری وجود دارد. توسط این قراردادها می‌توان چیزهای با ارزش را بدون خطرات احتمالی منتقل کرد. همچنین توسط قراردادهای هوشمند تنظیم شده می‌توان بدون امضای یک قرارداد سنتی کاغذی، نسخه‌ای از آن را به شکل کدهای رایانه‌ای ثبت کرد.

۲. بازارهای پیش‌بینی

بازارهای پیش‌بینی به بازارهایی گفته میشود که شما می‌توانید در آنها نتیجه یک اتفاق را پیش‌بینی کنید. مانند نتیجه ی بازی فوتبال و…

برای چنین کارهایی میتوان از توکن‌ها و قراردادهای هوشمند برای افرادی که برنده شدند، استفاده نمود.

۳. توکن سازی دارایی‌ها

با توکن سازی دارایی‌ها بر روی شبکه ی اتریوم، صادرکنندگان می‌توانند به‌ آسانی نسبت به روش های قبلی و دوندنگی و  کاغذبازی‌ها، اقدام به انتقال دارایی ها کنند.

۴. مدیریت هویت‌ دیجیتال

بخش مدیریت هویت‌ دیجیتال هم میتوان هوشمند سازی نمود و سرقت هویت و … را کاملا ریشه کن کرد. با استفاده از این تکنولوژی، اطلاعات شما بر روی بلاک چین اتریوم ذخیره‌ شده و شما فقط میتوانیدبه‌وسیله ی اپلیکیشن uPort، اجازه ی بررسی اطلاعات هویتی خود را صادر کنید.

۵. دموکراسی سیاسی

شبکه ی اتریوم نیز میتواند در انتخابات های حساس نیز بسیار به کار بیاید.با استفاده از  اتریوم، دیگر در نتایج انتخابات دست کاری نخواهد شد و هیچ کس نمی تواند نتایج را دست کاری کند.

در مطالب بعدی به ادامه ی کاربردهای اتریوم در دنیای امروزه خواهیم پرداخت…

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن